pranie dywanów

Każdy dywan wymaga pielęgnacji codziennej i okresowej. Codzienna to w większości przypadków regularne odkurzanie i trzepanie. Pielęgnację okresową często oznaczającą pranie dywanu, warto zlecić doświadczonej firmie.

Powstałe plamy należy jak najszybciej zabezpieczyć zgodnie z zaleceniami dla danego typu dywanu i nie czekać z oddaniem do profesjonalnego czyszczenia. W przeciwnym wypadku plama może wejść głęboko w strukturę dywanu i utrwalić się.

Regularne pranie pozwala na znaczne wydłużenie żywotności dywanu: gdy runo jest okresowo czyszczone, nie gromadzi się na nim tyle brudu ile w przypadku, kiedy okresowa pielęgnacja jest zaniedbana. W przypadku prania w momencie, kiedy stan dywanu jest już nie do zaakceptowania, bywa, że brud wniknął już głęboko i usunięcie go jest bardzo trudne. Okresowe pranie, nawet kiedy dywan „nie jest aż taki brudny”, sprawia, że wygląda jak nowy nawet przez wiele, wiele lat.

Nie polecamy samodzielnego czyszczenia i prania dywanów.
Miejscowe czyszczenie przy użyciu dostępnych pianek i innych środków może spowodować powstanie miejsc jaśniejszych w odcieniu względem całości lub uszkodzenie runa.
Z naszego doświadczenia wynika, że używanie odplamiaczy może powodować zniszczenie materiału i utrwalenie plamy.

 

 

Dywany pierzemy tylko u klienta z bezpłatnym dojazdem na terenie miast i miejscowości : Wrocław, Oława, Oleśnica, Sobótka, Jelcz – Laskowice, Środa Śląska, Trzebnica, Oborniki Śląskie, Brzeg Dolny, Kąty Wrocławskie , Siechnice, Radwanice, Marcinkowice, Groblice, Iwiny, Święta Katarzyna, Długołęka, Szczodre, Mirków, Kobierzyce, Bielany Wrocławskie, Kiełczów, Brzezia Łąka, Żórawina, Tyniec Mały, Domasław, Samotwór, Dobrzykowice, Kamieniec Wrocławski, Chrząstawa Mała i Wielka, Smolec, Miękinia, Mrozów, Lutynia, Psary, Pęgów, Szewce, oraz inne miejscowości.
Mieszkasz poza obszarem wymienionych wyżej miejscowości ? zadzwoń i sprawdź czy do ciebie dojedziemy 883-404-221